Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski; w środę wspomnienie śś. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. W niedzielę 24 września będziemy żegnać naszego organistę p. Michała Olkiewicza. Od 28 września p. Michał wstępuje do WSD naszej diecezji, aby podjąć studia teologiczne w celu przygotowanie się do kapłaństwa. Pierwszy rok, propedeutyczny, spędzi w Gdańsku, następnie 6 lat w Toruniu. Panu Michałowi dziękujemy za 19 miesięcy posługi w naszej parafii oraz życzymy wytrwania w powołaniu oraz wszelkich łask Bożych oraz opieki Maryi, Wychowawczyni Powołań Kapłańskich, na nowej drodze życia.

4. W poniedziałek 25 września odbędzie się spotkanie rad parafialnych: duszpasterskiej i ekonomicznej w plebanii o godz. 17.30 po Mszy św. Zapraszamy. Biuro w tym dniu będzie nieczynne.

5. Wyjazd na pielgrzymkę do Płocka dnia 28 września, w czwartek, o godz. 7.00 sprzed kościoła.

6. Zakupiliśmy nowy kalendarz intencji Mszalnych na rok 2024. Do 24 września można zamawiać Msze św. gregoriańskie, jubileuszowe, związane z uroczystościami rodzinnymi lub w 1 rocznicę śmierci. Od poniedziałku 25 września będzie można zamawiać wszystkie inne Msze św.

7. Prace konserwatorski podjęte w tym roku to remont schodów, podłogi i drzwi na chórze oraz renowacja krzyża, znajdującego się na zewnątrz kościoła na ścianie wschodniej naprzeciw bramy. Bóg zapłać za ofiary przelewane na ten cel na konto parafialne.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lucjana Miłek, l. 77 z Pigży oraz śp. Krzysztofa Mądrzejewskiego l. 59 z Kowrózka. Wieczny odpoczynek...