Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zakonnicy; w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty.

3. W związku z nabyciem nowego kalendarza można już zamawiać Msze św. na 2025 rok. Intencje zamawiamy w biurze parafialnym lub telefonicznie (nie do tacy, ponieważ terminy i godziny mogą być zajęte!!!). Do tacy można wrzucać wypominki z wpisaniem godziny Mszy św. przed którą mają być odczytywane (tylko przed jedną Mszą św).

4. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony zmarłym. Pamiętajmy o uregulowaniu „pokładnego” po upływie 20 lat od pochówku. Roczny koszt wywozu śmieci z cmentarza to prawie 30.000 zł.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza polecamy tygodnik „Niedziela”.

6. Ofiary z dzisiejszej, drugiej niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na cele gospodarcze. Składamy ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

7. W najbliższy piątek różaniec o godz. 16.30. Z racji na Mszę św. w Lulkowie w intencji seniorów, w Świerczynkach nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.