Parafia Świerczynki

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świetego – serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich gości oraz parafian.

2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; w środę święto Nawiedzenia NMP; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie śś. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Przyszła niedziela to Niedziela Trójcy Świętej.

3. W poniedziałek o godz. 17.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Polecajmy w tym czasie młodzież Bogu w naszych modlitwach.

4. We wtorek, 30 maja, po Mszy św. wieczornej w plebanii odbędzie się spotkanie dotyczące pikniku na 17 czerwca. W niedzielę 18 czerwca będziemy przeżywać nasz parafialny odpust oraz jubileusz 25 – lecia kapłaństwa ks. proboszcza. Suma odpustowa o godz. 12.00. W sobotę 17 czerwca Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8.00 (nie będzie Mszy św o godz. 17.00). Również w niedzielę 18 czerwca wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

5. Dnia 8 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu o 8.00, 10.00 z procesją w Lulkowie i o 12.30 z procesją w Świerczynkach (nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, nie ma też Mszy o 11.30).

Prosimy o przygotowanie ołtarzy w Lulkowie:

1) przy figurze Chrystusa Króla – p. Miler, Marlewscy i Zielińscy;

2) przy remizie – strażacy;

3) przy domu p. Rudnickiej – mieszkańcy ul. Brylantowej;

4) przy kaplicy – rodzice dzieci komunijnych i młodzież bierzmowana.

W Świerczynkach:

1) przy Domu Pogrzebowym – Leszcz;

2) przy bramie cmentarza koło starej szkoły – Kowróz i Kowrózek;

3) przy domu p. Linkowskiej – Świerczynki;

4) koło krzyża misyjnego przy kościele – Pigża bloki.

6. Nabożeństwo majowe, 31 maja w środę o godz. 17.45, również przy figurce Matki Bożej przy zakończeniu ulic Spacerowej i kard Wyszyńskiego w Pigży.

7. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy tygodnik „Niedziela”.